![](https://i0.wp.com/eidikospaidagogos.gr/wp-content/uploads/2018/09/back-to-scholl-2018.png?resize=150%2C150&ssl=1)
Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά σε όλους!!!
10/09/2018![](https://i0.wp.com/eidikospaidagogos.gr/wp-content/uploads/2018/09/sxoliki-arnisi.jpg?resize=150%2C150&ssl=1)
Σχολική άρνηση ή φοβία – Ποια τα αίτια και πώς αντιμετωπίζεται;
14/09/2018Το eidikospaidagogos.gr και το Μητροπολιτικό Κολλέγιο στο πλαίσιο της έναρξης της συνεργασίας τους διοργάνωσαν διαγωνισμό με σκοπό να κληρώσουν υποτροφίες σε πανεπιστημιακά προγράμματα Bachelor & Master και συγκεκριμένα: α) Μία (1) πλήρη υποτροφία σε BacheIor και β) 60% επιδότηση διδάκτρων σε Master. Ο διαγωνισμός διήρκησε από Τετάρτη 04/07/2018 έως και την Τετάρτη 12/09/2018.
Αφού συγκεντρώθηκαν οι έγχαρτες συμμετοχές σε δύο κάλπες, εκ των οποίων η μία με τις συμμετοχές για προγράμματα BacheIor, και η άλλη για προγράμματα Master, ο Φώτιος Παπαναστασίου τράβηξε από κάθε κάλπη τρεις συμμετοχές, εκ των οποίων η πρώτη για τον νικητή και οι άλλες δύο για τους επιλαχόντες.
Συγκεκριμένα: Νικήτρια της υποτροφίας για το πρόγραμμα BacheIor είναι η Νεκταρία Μεγαπάνου, ενώ επιλαχόντες είναι η Κωνσταντίνα Χρόνη και ο Ιωάννης Κουργιαντάκης, και νικήτρια της υποτροφίας για το πρόγραμμα Master είναι η Αναστασία Βουτυρά, ενώ επιλαχόντες είναι η Σταματία άνευ επωνύμου (gkaIstam@gmaiI.con) και ο Στέλιος Ιωαννίδης.